Patronat branżowy VII edycji Konkursu "Inspiracje w przestrzeni"

Chcesz, żeby według Twojego autorskiego projektu powstał ogród? Zgłoś się do Konkursu „Inspiracje w przestrzeni”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima w Poznaniu.

Na podstawie wybranego projektu zostanie zagospodarowana przestrzeń, na której będą podejmowane działania z zakresu przyrodniczej terapii zajęciowej.

Zadanie uczestników konkursu polega na przygotowaniu projektu zagospodarowania terenu wyznaczonego przy Zespole Szkół Specjalnych w Poznaniu, na którym ma powstać ogród terapeutyczny.

- Edukacja ekologiczna może przybierać różne formy. Jedną z nich jest nauka przez terapię, w której wykorzystywane są wszystkie zmysły, dlatego nadrzędny cel konkursu stanowi realizacja ogrodu terapeutycznego, w którym dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie będą mogli przenieść się do zielonej przestrzeni i poznawać ją wszystkimi zmysłami. Taka forma edukacji aktywizuje i przyczynia się do poprawy zdrowia psychicznego oraz fizycznego – zaznacza Marta Siatka, koordynator projektu.

Twórcy najlepszych koncepcji (w kategorii debiutanci i profesjonaliści) zostaną nagrodzeni podczas Forum Miejska Sztuka Ogrodowa odbywającego się podczas Targów GARDENIA
w dniach 22-24 lutego 2018 r. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w 2018 roku we współpracy z jego zarządcą.

Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia 2018 r.

Realizacja tego typu projektów społecznych sprawia nam ogromną radość. Myśl o tym, że nasze działania mogą pomóc dzieciom, powoduje, że praca staje się dla nas przyjemnością, a każdy, nawet najmniejszy sukces, motywuje i wyzwala jeszcze więcej energii do działania – dodaje Marta Siatka.

Więcej informacji na:
www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/inspiracje-w-przestrzeni

Kontakt
Marta Siatka
koordynator konkursu
T: 61/655 81 08
M: 660 762 427
e-mail: m.siatka@abrys.pl