Wrocławska Karta Rozwoju Nauki i Edukacji na rzecz Krajobrazu

W dniach 17-19 września 2009 r. odbyła się Międzyuczelniana konferencja naukowa Krajobrazy Europy – gospodarka planowa czy generowanie chaosu?, której efektem jest WROCŁAWSKA KARTA ROZWOJU NAUKI I EDUKACJI NA RZECZ KRAJOBRAZU.

Głównym tematem spotkania był krajobraz i jego rola w życiu współczesnego społeczeństwa - jest to element dziedzictwa, który niegdyś określał tożsamość kulturową poszczególnych regionów. Do dziś ocalał w formie naturalnej w stopniu niewielkim i tylko dzięki ochronie prawnej.
Podczas konferencji poruszono kwestię poczucia odpowiedzialności za krajobraz poprzez rozważne gospodarowanie. Wynikiem spotkania jest Wrocławska Karta Rozwoju Nauki i Edukacji na rzecz Krajobrazu, podpisana przez rektorów uczelni uczestniczących w konferencji.